Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ma na celu budowanie i wypromowanie podmiotów ekonomii społecznej (PES), w tym organizacji pozarządowych (fundacji i stowarzyszeń), jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów reintegracyjnych.
Prowadzimy szeroką kampanię informacyjną, która ma się przyczynić do zgłębienia wiedzy wśród odbiorców działalności OWES na temat ekonomii.
Kto może skorzystać z usług Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim?
Instytucje Otoczenia Ekonomii Społecznej:
- Regionalne Centrum Pomocy Społecznej,
- Wojewódzki Urząd Pracy,
- Powiatowe Urzędy Pracy,
- Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej,
- Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej,
- Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie,
- inne instytucje pomocy i integracji społecznej,
- inne instytucje rynku pracy,
- lokalny samorząd,
- przedstawiciele biznesu.
Podmioty Ekonomii Społecznej:
- przedsiębiorstwa społeczne,
- podmioty reintegracyjne (ZAZ, CIS, KIS, WTZ),
- podmioty działające w sferze pożytku publicznego, które prowadzą działalność ekonomiczną i zatrudniają pracowników (organizacje pozarządowe, które prowadzą odpłatną i nieodpłatną działalność),
- podmioty sfery gospodarczej.
Osoby fizyczne i grupy nieformalne:
- osoby fizyczne,
- osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, samotnie wychowujące dzieci.
Do głównych zadań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim należy:
- świadczenie usług informacyjnych w zakresie ES,
- świadczenie usług doradczych (indywidualnych i grupowych), są to m.in. punkty doradztwa czy też doradztwo w zakresie pozyskiwania przez PES zewnętrznych źródeł finansowania, np. w postaci pożyczek,
- świadczenie usług szkoleniowych, umożliwiających uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia lub prowadzenia działalności w sektorze ES,
- świadczenie usług wspierających rozwój partnerstwa lokalnego na rzecz ekonomii społecznej (m.in. poprzez budowę sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu wspierania rozwoju PES),
- promocja ekonomii społecznej i zatrudnienia w tym sektorze,
- animacja nowych PES i Grup Inicjatywnych.
Usługi świadczone przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej są ogólnodostępne. Udzielane wsparcie nie jest powiązane w żaden sposób z jakąkolwiek ideologią, doktryną lub religią.
Pochwały, skargi i wnioski związane z jakością usług wsparcia świadczony przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim przyjmujemy za pośrednictwem poczty e-mail: cio@cio.slupsk.pl oraz skrzynki stacjonarnej znajdującej się w sekretariacie OWES przy ulicy Sienkiewicza 19 w Słupsku.
Uprzejmie informujemy, iż została utworzona skrzynka poczty elektronicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – kontakt.askes@mrpips.gov.pl, która służyć ma jako miejsce zbierania informacji o funkcjonowaniu akredytowanych Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Zajmuję się planowaniem i nadzorem nad realizacją działań merytorycznych. Prowadzę mentoring oraz facylitację innowacji dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych w Słupsku oraz powiatach lęborskim i bytowskim. Wspieram ich rozwój, pomagam wdrażać innowacyjne rozwiązania i inspiruję do działania.
Zajmuję się planowaniem i nadzorem nad realizacją działań merytorycznych. Prowadzę mentoring, coaching oraz facylitację innowacji dla podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych w Słupsku oraz powiatach lęborskim i bytowskim. Wspieram ich rozwój, pomagam wdrażać innowacyjne rozwiązania i inspiruję do działania.
Zajmuję się przygotowywaniem umów grantowych, kontaktem z grantobiorcami oraz rozliczaniem wsparcia dotacyjnego.
Zajmuję się animacją środowisk lokalnych zgodnie ze standardami OWES na terenie miasta Słupsk oraz powiatów bytowskiego i lęborskiego. Wspieram rozwój inicjatyw społecznych, integruję lokalne społeczności i pomagam w tworzeniu warunków sprzyjających ekonomii społecznej.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie miasta Słupsk oraz powiatu lęborskiego.
Zajmuję się doradztwem specjalistycznym w zakresie marketingu i komunikacji na terenie miasta Słupsk oraz powiatu lęborskiego. Pomagam podmiotom w budowaniu strategii marketingowej, skutecznej komunikacji oraz promocji ich działań i usług.
Zajmuję się doradztwem specjalistycznym w zakresie kadr i płac oraz księgowości w przedsiębiorstwach społecznych na terenie miasta Słupsk i powiatu lęborskiego.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie powiatu słupskiego.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie powiatu słupskiego.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie powiatu słupskiego.
Zajmuję się animacją środowisk lokalnych zgodnie ze standardami OWES na terenie powiatu słupskiego. Jako specjalistka ds. reintegracji wspieram przedsiębiorstwa społeczne w opracowaniu Indywidualnych Planów Reintegracji.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie powiatu bytowskiego.
Zajmuję się doradztwem kluczowym i biznesowym na terenie powiatu bytowskiego.